Statybos darbai: kaip pasirinkti profesionalią komandą?

Statybos darbai visada pradedami nuo komandos paieškos. Juk patys darbų visi neatliksite. Svarbiausia yra pasirinkti patikimą statybų rangovą, kuris padėtų ne tik jums suprasti, ką daryti toliau, bet ir atrinkti profesionalią komandą. Tad nuo ko pradėti paieškas? Visų pirma, norint tinkamai pasirinkti statybų rangovą, labai svarbu susisiekti su kuo daugiau įmonių, jog gautumėte pakankamai pasiūlymų. Tokiu būdu galėsite ne tik sužinoti daugiau apie statybų valdymą, bet ir apskritai lengviau pasirinkti įmonę. Statybų valdymas yra sudėtingas procesas, todėl neverta rinktis rangovų, kurie ką tik pradėjo savo karjerą ir visiškai neturi patirties. Šis darbas reikalauja ne tik patirties, bet ir pažinčių, todėl labai svarbu rinktis specialistą, kuris būtų šioje srityje daugiau nei keletą metų. Tokiu atveju galėsite būti tikri, jog ne tik darbai bus tinkamai atlikti, bet ir sumažinsite statybų kaštus.

Ar tik nuo rangovų priklauso projekto sėkmė?

Įprasta manyti, jog pasirinkus gerus statybų rangovus, galima atsipalaiduoti ir tikėti, jog statybų darbai bus vykdomi be jokių nesklandumų. Visgi, ar tikrai tik nuo statybų rangovų priklauso tai, ar projektas bus sėkmingas? Į šį klausimą vienareikšmiškai atsakyti sudėtinga, kadangi tai priklauso nuo įvairių dalykų. Žinoma, statybų rangovas pasirūpins patyrusia komanda, tačiau jis nėra atsakingas už visus kitus dalykus, pavyzdžiui, orus. Jei statybų metu nuolat pasitaikys prasti orai, tuomet gali būti, jog projektas užsitęs, o tai ne tik kainuos daugiau, bet ir baigimo terminas gali vėluoti. Tad jei projektas eina netinkama linkme, tai nebūtinai reiškia, kad netinkamai pasirinkote rangovą.

Ką daryti, jei atsiranda papildomų išlaidų?

Ar gali statybos darbų metu atsirasti papildomų išlaidų? Dažnai galima pastebėti, jog statybų rangovai nurodo tik apytikslę sumą, kadangi iš karto numato, kad gali atsirasti ir papildomų išlaidų, todėl įprastai tas neturėtų pasijausti klientui. Visgi pasitaiko situacijų, kai darbui įpusėjus tenka keisti darbuotojus, kartais net patį statybų rangovą, tokiu atveju gali atsirasti daug papildomų išlaidų.