Psichoterapija ir psichoterapeutas Vilniuje: ką verta apie tai žinoti?

Ne visada įvairios ligos gali būti tik fizinės. Šiais laikais pasitaiko tokių ligų, kurias net neįmanoma pastebėti išoriškai. Verta pripažinti, tačiau daugelis pakankamai dažnai psichologines ligas slepia, laiko savyje ir ne visada kreipiasi į specialistus, kad jų vidinė būsena būtų pagerinta. Tačiau būtent psichoterapija ir padeda susitvarkyti su savo emocijomis, padeda atrasti tam tikrus nesudėtingus būdus, kurių dėka galima jaustis kur kas geriau. Tad jeigu manote, kad ir jums gali būti reikalinga panaši pagalba, šis straipsnis yra sukurtas būtent tam, kad daugiau sužinotumėte apie psichoterapiją.

Kaip galima suprasti psichoterapiją?

Labai dažnai galima išgirsti, kad psichoterapija ir psichologija yra lyginama ir manoma, kad tai yra lygiai tas pats dalykas. Tačiau šios dvi šakos yra skirtingos. Psichoterapija vilniuje ir kituose miestuose labiau apima žmogaus vidų, jo išgyvenimus, emocijas, vaikystės prisiminimus ir panašiai. Tačiau toks gydymo būdas yra labai panašus į tai, ką patiriame su psichologu, tai yra tiek vienu, tiek kitu atveju yra šnekamasi. Būtent pokalbio metu galima atskleisti tai, apie ką kartais net nepagalvojame, tačiau tam tikrai būsenai tai turi nemažai įtakos.

Kuo psichoterapija gali būti naudinga?

Psichoterapeutas vilniuje gali padėti susitvarkyti su įvairiomis problemomis. Tad jeigu jaučiate, kad vienoje iš šių sričių yra tam tikros problemos, tada galima pagalbos kreiptis į juos:

  • Jeigu patiriate nuolatinį stresą bet kokiose situacijose, kur net streso nereikėtų jausti. Arba ta situacija yra pakankamai įprasta, kur viskas turėtų būti sprendžiama elementariai.
  • Nors depresiją sau pakankamai sunku pripažinti, tačiau giliai savyje jaučiame, kad yra kažkas ne taip. Tad jeigu ir jus aplanko tokie pojūčiai, vadinasi, reikia kreiptis pagalbos.
  • Nors kai kam gali pasirodyti įprasta, kad negalite pilnai pasitikėti savimi, savo jėgomis, tačiau tai neturi kartotis nuolat ir bet kokiose situacijose. Jeigu kiekviename žingsnyje nepasitikite savimi, laikas kreiptis į specialistą.

Gydymas psichoterapija

Kažko naujo pasakyti tikrai negalėsime, nes psichoterapija vyksta visur vienodai, tai yra pokalbio metu. Tad kai specialistas bus tinkamas, užduos tinkamus klausimus, jūs kalbėsite atvirtai, tada galėsite pajausti viso gydymo teigiamus rezultatus. Aišku, niekada nereikia galvoti, kad jau po pirmos gydymo pamokos galėsite jausti rezultatus. Kartais reikia palaukti ne vieną mėnesį, kada bus galima jausti pakitimus.