Taisyklės, kurios padės pasirinkti tinkamą kačių maistą jaunoms ir suaugusioms katėms

Lygiai taip pat kaip ir žmonės su amžiumi renkasi vis kitokį maistą, taip pat reikia elgtis ir su savo naminiais gyvūnais, nes jų įvairūs poreikiai keičiasi, todėl kiekvienais jų gyvenimo metais jis turi būti pritaikytas kaip įmanoma labiau. Todėl šiame straipsnyje norime kiek daugiau papasakoti apie kates, tai yra jaunas ir jau pagyvenusias, koks maistas joms gali tikti labiausiai ir į ką turėtų šeimininkai atkreipti dėmesį jį renkantis. Patikėkite, kai kurie dalykai gali iš tiesų nustebinti ir galime garantuoti, kad tikrai ne viską girdėjote ir žinojote.

Kačių maistas jaunoms katėms

Jauniems kačiukams kokybiškas maistas yra labai svarbus, nes būtent šiuo laikotarpiu formuojasi visas organizmas, todėl jį būtina aprūpinti visomis reikalingomis medžiagomis, kad ateityje kiltų kaip įmanoma mažiau problemų. Tad šiuo laikotarpiu kačių maistas turi būti:

  • Prisotintas baltymų, nes augančiam organizmui jis yra itin reikalingas.
  • Riebalai augančiam kačiukui irgi yra svarbūs. Tik nereikia galvoti, kad jie daro neigiamą įtaką ir jų geriau yra vengti. Tinkamas riebalų kiekis galės suteikti tik teigiamą poveikį.
  • Vitaminai. Nors bet kokiam gyvūnui jie yra labai svarbūs bet kokiame augimo etape, bet kol jie yra jauni, visų reikiamų medžiagų turi būti pakankamai didelis kiekis.

Kačių maistas suaugusioms katėms

Kai katės tampa suaugusiomis, joms ir toliau reikia duoti kaip įmanoma geresnės kokybės maistą, nepamiršti ir skanių kąsnelių, užtikrinti, kad ir kraikas katėms būtų tinkamas, nes taip galima tik gauti tinkamą jų elgesį. O kas liečia maistą, nors jos jau ir nustojo augti ir organizmas yra susiformavęs, vis tiek reikia nepamiršti, kad sveikata jų būtų gera, joms reikalingi vitaminai, baltymai ir panašiai. Aišku, galbūt jau riebalų kiekis turėtų būti mažesnis, kad jos per daug nepriaugtų nereikalingo svorio, tačiau jų visiškai išmesti iš raciono nereikia, nes tinkamas kiekis yra būtinas.

Kokybiškas maistas svarbiausia

Kad ir koks būtų katės amžius, tikriausiai vienas iš pačių svarbiausių dalykų, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis maistą katėms yra kokybė. Nereikia jo pirkti bet kokiose parduotuvėse, jeigu norite gauti aukščiausios klasės maistą, jį rinkitės specializuotose parduotuvėse, kurios orientuotos į kačių gerovę, jeigu bus kalbama apie maistą.