Kelionės į Sakartvelą: nuostabaus grožio vietos, kurias rekomenduojama aplankyti

Sakartvelas – nepamirštamų prisiminimų šalis. Šio krašto grožiui sunku atsispirti. Kelionės į Sakartvelą puikiai tinka nuotykių ieškotojams. Sakartvele yra daug gamtos stebuklų, vaizdingų miestų ir nuostabių bažnyčių, vienuolynų. Šiame Kaukazo kalnų krašte unikalūs potyriai garantuojami.

Lopotos ežeras

Kachetijos perlu tituluojamas Lopotos ežeras yra nuostabaus grožio gamtos stebuklas. Pažintinės kelionės Sakartvele neapsieina be apsilankymo prie šio vandens telkinio. Lopotos ežeras visada sulaukia didžiulio poilsiautojų dėmesio. Įspūdingame miške pasislėpęs ežeras ir aplink jį pastatytas viešbutis yra ideali poilsio vieta.

Signagi

Signagi yra vieta, kurią verta aplankyti Kachetijoje. Miestelis užburia savo žavesiu. Jame juntama romantiška atmosfera. Signagi yra žinomas kaip meilės miestas, dėl savo grožio ir išskirtinio kraštovaizdžio yra populiari pažintinės kelionės Sakartvele kryptis. Signagi yra aptverta akmenine siena, kuri yra antra ilgiausia siena pasaulyje po Didžiosios kinų sienos. Nuo jos atsiveria nuostabus vaizdas į didžiulį Alazani slėnį ir Kaukazo kalnus.

Kintsvisi vienuolynas

Jei pažintinės kelionės Sakartvele metu norima apsilankyti šventoje vietoje, rekomenduojama aplankyti Kintsvisi vienuolyną. Apsuptas žalumos, Kintsvisi vienuolyno kompleksas saugo unikalią istoriją. Pradėtas statyti XII-XIII a. jis išsiskiria autentiška architektūra. Kintsvisi vienuolyne galima išvysti nuostabaus grožio freskų.

Aukščiausias Europos kaimas

Pažintinės kelionės Sakartvele metu galima susipažinti unikaliu Aukštutinės Svanetijos regionu. Jame yra įsikūręs aukščiausias Europos kaimas – Ušgulis. Kaukazo kalnuose, maždaug 2200 metrų virš jūros lygio, šis mažas kaimas yra aukščiausia nuolat apgyvendinta gyvenvietė Europoje. Ušgulis garsėja viduramžių gynybiniais bokštais.

Samtsvera krioklys

Sakartvele yra labai daug nuostabaus grožio krioklių. Samtsvera yra vienas iš jų. Samtsvera krioklys yra Imeretijos regione. Samtsvera yra 170 metrų virš jūros lygio, o jo aukštis – 194 metrai. Pažintinės kelionės Sakartvele metu galima paplaukioti Dzusos upėje ir maloniai praleisti laiką gamtoje.

Mtskheta

Pažintinės kelionės Sakartvele neatsiejamos nuo miestų lankymo. Garsiausias ir seniausias Sakartvelo miestas yra Mtskheta. Jis įsikūręs Mtkvari ir Aragvi upių santakoje. Mtskheta mieste galima aplankyti pasakišką Svetitskhoveli katedrą, Džvari ir Samtavro vienuolyną. Pažintinės kelionės Sakartvele metu įdomu pasivaikščioti akmenimis grįstomis alėjomis.

Spalvingasis Tbilisis

Tbilisis yra įkvepiantis miestas, todėl jį tiesiog būtina aplankyti. Pažintinės kelionės Sakartvele neatsiejamos nuo sostinės tyrinėjimo. Pirmąją gyvenvietę šiandieniniame Tbilisyje archeologai atskleidė IV tūkstantmetyje prieš Kristų. Tbilisyje keliautojai gali grožėtis išskirtiniu senamiesčiu: kabantys balkonai, persiško stiliaus turkio spalvos sieros vonios, viduramžius menančios gatvelės bei nuostabi Mtkvario upė.

Žmonės į Sakartvelą keliauja dėl daugelio priežasčių, daugiausia norėdami patirti naujų dalykų. Pažintinės kelionės Sakartvele kupinos įspūdžių visais sezonais. Kelionės Sakartvele įkvepia pamatyti, paragauti ir išbandyti kažką naujo. Sakartvelas kviečia keliauti ištisus metus!