Kaip pašalinti dėmes iš baldų?

Kasdieniai gyvenimo džiaugsmai kartais gali palikti nepageidaujamų pėdsakų ant mūsų baldų. Nesvarbu, ar tai būtų raudono vyno taurė, išpilta per vakarienę, ar vaikų žaidimų metu atsiradusios dėmės, jos gali sugadinti net ir gražiausių baldų išvaizdą. Tačiau nenusiminkite! Dėmių pašalinimas iš baldų nebūtinai turi būti sudėtingas ar brangus procesas.

Ekspertų iš baldų parduotuvės „Kėdė – Stalas“, pirmiausia, prieš pradedant bet kokį valymo procesą, svarbu nustatyti dėmės tipą ir baldų paviršiaus medžiagą. Tai padės pasirinkti tinkamą valymo priemonę ir techniką, kad nepažeistumėte baldų.

Toliau pateikiame keletą bendrų patarimų, kaip pašalinti dėmes nuo baldų:

  • Veikite greitai: Kuo greičiau bandysite pašalinti dėmę, tuo lengviau ją bus pašalinti.
  • Naudokite švarią šluostę arba kempinę: Nenaudokite nešvarios ar šiurkščios medžiagos, nes ji gali subraižyti baldų paviršių.
  • Dirbkite nuo dėmės išorinio krašto į vidų: Taip neleisite dėmei išplisti.
  • Netrinkite: Trindami galite paskleisti dėmę. Vietoj to, švelniai dėmę prispauskite šluoste ar kempine.
  • Išskalaukite valymo priemonės likučius: Naudokite švarų, drėgną skudurėlį, kad pašalintumėte visas valymo priemonės likučius.
  • Leiskite baldams visiškai išdžiūti: Prieš naudodami baldus, leiskite jiems visiškai išdžiūti.

Kaip pašalinti dėmes nuo įvairių baldų paviršių?

Riebalų ir aliejaus dėmės: Pabarstykite dėmę soda ir leiskite jai veikti 15 minučių. Tada nuvalykite ją ir dėmę apipurkškite plaukų laku. Leiskite plaukų lakui išdžiūti ir tada nuvalykite jį švaria šluoste.

Vyno dėmės: Nedelsiant uždenkite dėmę švariu, baltu popieriniu rankšluosčiu, kad sugertumėte vyną. Tada sumaišykite lygiomis dalimis baltąjį actą bei vandenį ir dėmę nuvalykite švaria šluoste. Išskalaukite vietą švariu vandeniu ir leiskite jai visiškai išdžiūti.

Kavos ir arbatos dėmės: Sumaišykite lygiomis dalimis baltąjį actą bei vandenį ir dėmę nuvalykite švaria šluoste. Išskalaukite vietą švariu vandeniu ir leiskite jai visiškai išdžiūti.

Riebalų ir aliejaus dėmės ant odos: Nuvalykite dėmę švaria, drėgna šluoste. Tada dėmę nuvalykite odos valikliu. Išskalaukite vietą švariu vandeniu ir leiskite jai visiškai išdžiūti.

Kaip pašalinti rašalo dėmes?

Rašalo dėmės gali būti vienos iš labiausiai erzinančių, nes jos gali įsiskverbti į baldų paviršių ir sugadinti jų išvaizdą. Tačiau nenusiminkite! Yra keletas veiksmingų būdų pašalinti jas nuo įvairių baldų paviršių.

Prieš pradėdami:

Nustatykite rašalo tipą: Yra įvairių rūšių rašalo, ir kiekvienas iš jų gali reikalauti skirtingo valymo metodo. Pavyzdžiui, permanentinio žymeklio rašalas yra atsparesnis nei įprasto rašiklio rašalas.

Išbandykite valymo priemonę nepastebimoje vietoje: Prieš tepdami valymo priemonę ant pačios dėmės, visada išbandykite ją nepastebimoje baldų vietoje. Tai padės įsitikinti, kad valymo priemonė nepažeidžia paviršiaus.

Valymo būdai:

  • Alkoholis: Sudrėkinkite vatos tamponą alkoholyje (geriausia naudoti 99% izopropanolį) ir švelniai patrinkite dėmę. Venkite trinti smarkiai, nes tai gali paskleisti dėmę. Leiskite alkoholiui kelias minutes veikti, tada nuvalykite jį švaria šluoste.
  • Plaukų lakas: Užpurkškite plaukų laką tiesiai ant dėmės ir leiskite jam išdžiūti. Tada nuvalykite jį švaria šluoste. Šis metodas geriausiai tinka šviežioms rašalo dėmėms.
  • Dantų pasta: Užtepkite šiek tiek dantų pastos ant dėmės ir švelniai patrinkite šepetėliu su minkštais šereliais. Išskalaukite vietą švariu vandeniu ir leiskite jai visiškai išdžiūti.
  • Citrinų sultys: Sumaišykite lygiomis dalimis citrinų sulčių ir vandens ir užtepkite ant dėmės. Leiskite mišiniui veikti 10-15 minučių, tada nuvalykite jį švaria šluoste. Šis metodas geriausiai tinka rašalo dėmėms ant šviesių baldų.

Svarbu pažymėti, kad tai tik keletas bendrų patarimų. Prieš valydami bet kokius baldus, visada perskaitykite gamintojo instrukcijas. Jei nesate tikri kaip pašalinti tam tikrą dėmę, geriausia kreiptis į profesionalų baldų valymo specialistą.

Taip pat reikia pabrėžti, kad dėmių pašalinimas iš baldų neturi kelti streso. Naudojant tinkamas priemones ir technikas, daugelį dėmių galima pašalinti namuose be profesionalios pagalbos. Reguliariai valydami ir prižiūrėdami savo baldus, galite išlaikyti juos gražius ir ilgai tarnaujančius. Atminkite, kad prevencija visada yra geriausias būdas apsaugoti savo baldus nuo dėmių.

Nepamirškite reguliariai siurbti baldus, pašalinti dulkes ir nedelsiant išvalyti išsiliejusius skysčius ar dėmes. Taip pat galite naudoti apsauginius apdangalus ir pagalvėles, kad apsaugotumėte savo baldus nuo kasdienio dėvėjimosi ir plyšimo.