Drabužių dizainerė: kasdien puoškitės kaklo papuošalais!

Iliustracija – pexels.com

Norint kasdien atrodyti puikiai – tikrai nereikia kiekvieną rytą keliauti pas kirpėją arba skirti laiko drabužių derinimui. Labai dažnai reikia vos vieno papuošalo, kad Jūsų stilius taptų prabangus, o gal net ir įmantrus. Tokią galią turi kaklo papuošalai, tad ne veltui dizaineriai jais siūlo puoštis kasdiena.

Plačiau apie kaklo papuošalų galimybes pasakoja juvelyrė Rūta.

Kaklo papuošalų pasiūla – kiekvieno poreikiams

Nesvarbu, koks jūsų stilius ar biudžetas – rinkoje yra gausybė kaklo papuošalų atitinkančių jūsų poreikius. Svarbiausia juos renkantis skirti dėmesio kokybei. Reikia, kad jie ne tik gražiai atrodytų, tačiau ir ilgai tarnautų.

Klasikiniai kaklo papuošalai dažniausiai tinka kasdienai, kadangi jie nėra masyvūs.  „Elegantiškos ir universalios grandinėlės būna įvairių ilgių, storių ir metalų, todėl galite rasti tokią, kuri tiks prie bet kokios aprangos. Prie jos pridėkite pakabuką, kuris atspindi jūsų pomėgius, įsitikinimus. Arba rinkitės tiesiog jums patinkantį. Galiausiai, klasika – perlai. Perlų vėriniai ir auskarai visada yra klasika ir suteikia elegantiškumo bei rafinuotumo“,- pasakoja Rūta.

Jeigu norite būti madinga – išbandykite sluoksniavimą. Sluoksniuokite skirtingų ilgių ir storių grandinėles arba derinkite pakabukus su įvairiais motyvais. Taip sukursite unikalų ir įspūdingą įvaizdį. „Atraskite unikalius ir išskirtinius papuošalus, kurie yra kurti vietinių juvelyrų. Tuomet Jūsų stilius kasdien bus vienetinis“,- pataria ji. 

Kaklo papuošalo pasirinkimas 

Renkantis kaklo papuošalus – Rūta siūlo atkreipti dėmesį į kelias smulkmenas. 

  • Apsvarstykite savo stilių. Pasirinkite papuošalus, kurie atitinka jūsų asmeninį stilių ir aprangos kodą.
  • Atsižvelkite į progą. Renkantis papuošalus pagalvokite apie progą, kuriai jie skirti. Oficialiems renginiams rinkitės elegantiškesnius papuošalus, o kasdieniam dėvėjimui – paprastesnius.
  • Pasirinkite tinkamą dydį. Įsitikinkite, kad kaklo papuošalai jums tinka ir ne per laisvi, ir ne per aptempti.
  • Apsaugokite savo papuošalus. Tinkamai laikykite ir prižiūrėkite savo papuošalus, kad jie ilgai išliktų gražūs.

Nesvarbu, koks jūsų biudžetas ar skonis – tikrai rasite tobulus kaklo papuošalus, kurie išpildys jūsų stilių ir privers jus labiau pasitikėti savimi.

Sidabras – karaliauja 

Sidabriniai kaklo papuošalai nuo seno buvo populiarūs ne tik dėl savo elegantiškos išvaizdos, bet ir dėl tariamų gydomųjų savybių bei kitų privalumų.

Sidabriniai papuošalai pirmiausia labai vertinami dėl patrauklumo. Sidabras pasižymi gražiu baltu blizgesiu, kuris suteikia kaklo papuošalams prabangos ir rafinuotumo. Šie papuošalai puikiai dera prie įvairių stilių – nuo klasikos iki modernumo. Sidabriniai kaklo papuošalai gaminami įvairių dizainų: nuo paprastų ir subtilių iki išraiškingų ir masyvių. Juos galima derinti su kitais metalais ir akmenimis: auksu, rožiniu auksu, platina ar net titanu, taip pat su įvairiais brangakmeniais ar pusbrangiais akmenimis“,- detalizuoja dizainerė. 

Aišku, svarbu ne tik estetika, tačiau ir praktiniai būtent sidabrinių papuošalų privalumai. Rūta juos nurodo.

  • Sidabras yra gana patvarus metalas, todėl sidabriniai kaklo papuošalai gali tarnauti ilgai, ypač tinkamai prižiūrint.
  • Sidabras laikomas hipoalergišku metalu, todėl mažiau tikėtina, kad sukels alergines reakcijas jautriai odai.
  • Sidabrinius kaklo papuošalus paprasta valyti ir prižiūrėti.
  • Palyginti su auksiniais kaklo papuošalais – sidabriniai yra pigesni, todėl tai gali būti patrauklesnis pasirinkimas tiems, kas ieško stilingo ir nebrangaus papuošalo.

Galiausiai, dažnai minimos ir gydomosios sidabro savybės. Kai kurie žmonės tiki, kad sidabriniai kaklo papuošalai gali padėti sumažinti uždegimą, pagerinti kraujotaką, sustiprinti imuninę sistemą ir netgi palengvinti sąnarių skausmą.

Renkantis sidabrinius papuošalus žiūrėkite – kokia yra jo praba. Sidabro praba rodo gryno sidabro kiekį lydinyje. Papuošalams dažniausiai naudojamas 925 prabos sidabras.