Patefonų istorija: Kada buvo išrasti patefonai 2024 m.

Ar jums įdomi patefonų kilmė? Patefonų istorija siekia XIX a. pabaigą. XIX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje išrasti patefonai iš esmės pakeitė muzikos klausymo būdą. Bėgant metams šie naujoviški prietaisai evoliucionavo, formuodami tokią muzikos pramonę, kokią pažįstame šiandien.

Gramofonas, dar vadinamas plokštelių grotuvu, turi turtingą ir laiko išbandymus atlaikiusią istoriją. Nuo kuklios pradžios iki šiuolaikinio vinilo atgimimo, patefonai ir toliau žavi muzikos entuziastus visame pasaulyje. Prisijunkite prie mūsų ir pasinerkite į intriguojančią istoriją apie tai, kada buvo išrasti patefonai ir kokią įtaką jie darė muzikos kultūrai per daugelį metų.

Pagrindinė informacija

 • Patefonai buvo išrasti XIX a. pabaigoje, o svarbiausi jų išradimai buvo fonografas, fonautografas ir gramofonas.
 • Emile’io Berlinerio gramofonas sukėlė revoliuciją garso įrašymo srityje, nes vietoj cilindrų atkūrimui buvo naudojami plokšti diskai.
 • Į patefonus integravus elektros variklius, pagerėjo atkūrimo valdymas ir garso kokybė.
 • Patefonai padarė įtaką muzikos kultūrai per didžėjų kultūrą, muzikos gamybos laimėjimus, vinilinių plokštelių atgimimą, kolekcionavimą ir muzikinio paveldo išsaugojimą.
 • Patefonų atgimimą šiuolaikiniame amžiuje lemia analoginė šiluma, taktilinė patirtis, nostalgija, kolekcionavimas, hipsterių kultūra ir nuolatinė jų svarba didžėjų kultūroje ir muzikos kūrime.

Ankstyvoji patefonų pradžia

Norėdami susipažinti su ankstyvąja grotuvų pradžia, turime atsigręžti į XIX a. pabaigą. 1877 m. Tomas Edisonas sukūrė fonografą, kuris laikomas ankstyviausiu prietaisu, galinčiu įrašyti ir atkurti garsą. Šis išradimas padėjo pagrindus garsiakalbių, kokius žinome šiandien, kūrimui.

Greitai 1878 m., kai Édouard-Léon Scott de Martinville užpatentavo fonautografą, šiuolaikinio patefono pirmtaką. Šis prietaisas galėjo vizualiai įrašyti garso bangas, bet negalėjo jų atkurti.

Tik XX a. pradžioje Emile’is Berlineris padarė didelę pažangą, išradęs gramofoną – prietaisą, kuriame garsui įrašyti ir atkurti buvo naudojamas plokščias diskas, o ne cilindrai. Ši naujovė padėjo sukurti pagrindinę šiandien atpažįstamą grotuvų koncepciją.

Berlinerio gramofonas atvėrė kelią tolesniems garso įrašymo technologijų pokyčiams, galiausiai lėmusiems elektrinių patefonų ir vinilinių plokštelių formato, dešimtmečius dominavusio muzikos pramonėje, atsiradimą.

Patefono išradimas

XIX a. pabaigoje Tomasas Edisonas pristatė fonografą – novatorišką prietaisą, galintį įrašyti ir atkurti garsą. Tačiau pirmasis žinomas prietaisas, galintis įrašyti garso bangas, bet ne atkurti jas, buvo 1878 m. sukurtas Édouard-Léon Scott de Martinville fonautografas.

Tik XX a. pradžioje Emile’is Berlineris pristatė gramofoną – reikšmingą patobulinimą, kuriame įrašymui ir atkūrimui vietoj cilindrų buvo naudojami plokšti diskai. Ši naujovė padėjo pagrindą šiuolaikiniams patefonams, išpopuliarindama diskų naudojimą – tendencija, kuri tęsiasi iki šių dienų.

Berlinerio gramofono konstrukcijoje buvo įmontuotas patefonas, kuris suko diską pastoviu greičiu, o plunksna, sekdama griovelius, skleidė garsą. Ši mechaninė sąranka buvo pagrindinė ankstyvųjų plokštelių grotuvų sudedamoji dalis ir sudarė prielaidas daugelį metų vystytis patefonų technologijai.

Elektros variklių integravimas į patefonus sukėlė revoliuciją muzikos pramonėje, nes leido tiksliau valdyti atkūrimo greitį ir pagerino garso kokybę. Šie pasiekimai ne tik pagerino klausymo patirtį, bet ir prisidėjo prie to, kad vinilinės plokštelės tapo populiariausiu muzikos platinimo formatu.

Patefonų technologijos raida

 • Grotuvo istorija siekia XIX a. pabaigą.
 • Tomo Edisono fonografas ir Eduardo Leono Skoto de Martinvilio fonautografas buvo ankstyvosios garso įrašymo prietaisų iteracijos.
 • XX a. pradžioje pristatytas Emilio Berlinerio gramofonas su plokščiais diskais, skirtais įrašymui ir atkūrimui, pakeitė pramonės šaką.
 • Grotuvo konstrukcijoje buvo įtaisytas diską grioveliais sekantis rašiklis – ši koncepcija padėjo pagrindą šiuolaikiniams patefonams.
 • Integravus elektrinius variklius, žymiai pagerėjo atkūrimo valdymas ir garso kokybė.
 • Vinilinės plokštelės, kurias įgalino ši technologija, ilgus dešimtmečius tapo dominuojančia muzikos platinimo laikmena.
MetaiSvarbiausias etapas 
XIX a. pabaigaFonografo ir fonautografo išradimas
XX a. pradžiaPatefono ir plokščiųjų diskų pasirodymas
XX a. vidurysElektros variklių integravimas į patefonus
VykdomaVinilinės plokštelės išlieka populiarios muzikos pramonėje

Patefonų poveikis muzikos kultūrai

Per visą istoriją patefonai darė didžiulę įtaką muzikos kultūrai. Štai keletas svarbiausių dalykų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį:

 • DJ kultūra: Patefonai labai prisidėjo prie DJ kultūros plėtros. DJ naudoja patefonus plokštelių maišymui ir skrečiavimui, kurdami unikalius garsus ir vientisai maišydami skirtingus kūrinius.
 • Proveržis muzikos kūrime: patefonai nutiesė kelią sempliavimui muzikos kūrime. Atlikėjai gali sempliuoti trumpas muzikos atkarpas iš vinilinių plokštelių ir kurti naujus kūrinius, todėl atsirado įvairūs muzikos žanrai, pavyzdžiui, hiphopas ir elektroninė šokių muzika.
 • Vinilinių plokštelių atgimimas: Nepaisant technologinės pažangos, pastaraisiais metais vinilinės plokštelės vėl atgimė. Daugelis muzikos entuziastų vertina šilto garso kokybę ir apčiuopiamą patirtį, kurią suteikia vinilinės plokštelės, o tai prisideda prie jų neblėstančio populiarumo.
 • Kolekcionavimas ir meniškumas: Vinilinės plokštelės yra ne tik muzikos laikmena, bet ir vertingi kolekciniai daiktai. Riboto tiražo leidiniai, spalvoti vinilo variantai ir įmantrūs albumų apipavidalinimai vinilines plokšteles pavertė meno kūriniais, kuriuos brangina muzikos kolekcininkai visame pasaulyje.
 • Kultūrinė įtaka: Patefonai ir vinilinės plokštelės suvaidino svarbų vaidmenį formuojant kultūrinius judėjimus ir tendencijas. Vinilo apčiuopiamumas paliko neišdildomą pėdsaką muzikos kultūroje – nuo kultinių albumų viršelių iki plokštelių apvertimo ritualo.
 • Bendruomenės kūrimas: dalijimasis muzika per vinilines plokšteles buvo būdas užmegzti ryšius ir kurti bendruomenes. Įrašų parduotuvės, vinilinių plokštelių mainų susitikimai ir klausymosi vakarėliai sukuria erdves, kuriose muzikos entuziastai gali susiburti ir užmegzti ryšius dėl bendros meilės analoginiam garsui.
 • Muzikinio paveldo išsaugojimas: Vinilinės plokštelės yra muzikinio paveldo išsaugojimo priemonė. Klasikinių albumų pakartotiniai leidimai ir retų įrašų prieinamumas vinilinėse plokštelėse užtikrina, kad kultinė praeities muzika išliks prieinama ateities kartoms.

Susipažinkite su dinamiška patefonų įtaka muzikos kultūrai ir sužinokite, kaip jie ir šiandien formuoja mūsų požiūrį į muziką ir jos vertinimą.

Šiuolaikinis patefonų atgimimas

Skaitmeniniame amžiuje grotuvai stebėtinai sugrįžo, nepaisydami sunkumų ir pavergdami muzikos mėgėjų širdis visame pasaulyje. Štai kelios šio atgimimo priežastys:

 • Analoginė šiluma: unikali vinilinių plokštelių skleidžiama šiluma ir garso gylis paskatino patefonų atgimimą. Audiofilai vertina sodrų, autentišką garsą, kurį dažnai sunku atkartoti skaitmeniniais formatais.
 • Taktilinė patirtis: Skirtingai nei skaitmeninė muzika, vinilinės plokštelės suteikia taktilinę patirtį, kuri įtraukia daugybę pojūčių. Padėjus plokštelę ant patefono, švelniai nuleidus adatą ir stebint, kaip ji sukasi, sukuriamas nepakeičiamas ryšys su muzika.
 • Nostalgija ir autentiškumas: patefonai kelia nostalgijos jausmą praėjusiems laikams, kai muzika buvo brangus fizinis daiktas. Jie įkūnija autentiškumą ir meistriškumą, kurie atsiliepia kartai, siekiančiai pailsėti nuo skaitmeninės perkrovos.
 • Kolekcionavimas ir riboto tiražo leidiniai: vinilinių plokštelių atgimimas taip pat sukėlė susidomėjimą retų ir riboto tiražo plokštelių kolekcionavimu. Įrašų leidėjai ir atlikėjai leidžia specialius leidimus ir spalvotus vinilus, todėl patefonai tampa geidžiamais muzikos entuziastų daiktais.
 • Hipsterių kultūra: patefonai tapo retro stiliaus simboliu hipsterių kultūroje, todėl jie išpopuliarėjo tarp jaunosios kartos atstovų. Vinilinių plokštelių vintažinis patrauklumas kartu su ritualine klausymo patirtimi pavertė patefonus mados reikalu.
 • DJ kultūra ir mėginių ėmimas: <Grotuvai ir toliau vaidina pagrindinį vaidmenį didžėjų kultūroje ir muzikos kūrime. DJ naudoja patefonus įbrėžimams, maišymui ir mėginių ėmimui, todėl jie išlieka aktualūs nuolat besikeičiančioje muzikos kūrimo aplinkoje.

Patefonai sklandžiai integravosi į šiuolaikinę muzikos sceną, nutiesdami tiltą tarp praeities ir dabarties ir užtikrindami, kad vinilo sukimo menas išliktų gyvas ir sveikas.

Išvada

Išnagrinėjote patefonų atgimimą šiuolaikinėje skaitmeninėje eroje ir išsiaiškinote priežastis, dėl kurių jie vėl išpopuliarėjo. Patefonai sklandžiai prisitaikė prie šiuolaikinės muzikos kraštovaizdžio – nuo analoginių vinilinių plokštelių iki jų neatskiriamo vaidmens didžėjų kultūroje. Jų taktilinė patirtis, kolekcionavimas ir asociacija su hipsterių kultūra įtvirtino jų vietą šiuolaikinėje muzikos scenoje. Įveikdami atotrūkį tarp praeities tradicijų ir dabartinių tendencijų, patefonai ir toliau saugo amžiną vinilo sukimo meną.

Dažnai užduodami klausimai

K: Kodėl patefonai grįžta į skaitmeninį amžių?

A.: Patefonai grįžta dėl analoginės vinilo šilumos, apčiuopiamos patirties, nostalgijos fiziniams muzikos daiktams, retų leidinių kolekcionavimo, sąsajų su hipsterių kultūra ir jų svarbos DJ ir muzikos kūrimui. Jie veiksmingai sujungia praeities tradicijas su dabartinėmis tendencijomis, kad būtų galima mėgautis nesenstančia vinilo sukimo patirtimi.

K: Kaip patefonai dera šiuolaikinėje muzikos scenoje?

A: Patefonai sklandžiai įsilieja į šiuolaikinę muziką, nes sujungia analoginę šilumą ir skaitmeninį patogumą. Jie užpildo atotrūkį tarp tradicinių muzikos formatų ir šiuolaikinių technologijų, užtikrindami unikalų ir patrauklų būdą mėgautis muzika, kuris patinka daugeliui muzikos entuziastų.

Daugiau informacijos galite rasti https://phono.shop/