3D modeliavimas – gali būti paprastas. Pasakoja modeliuotojas Paulius

Iliustracija – pexels.com 

3D modeliavimas – efektyvus, funkcionalus ir labai įvairiapusis įrankis, kuris suteikia galimybę kurti trimatės erdvės objektus (naudojant kompiuterinę programinę įrangą). Šis procesas plačiai naudojamas įvairiose srityse: nuo architektūros iki dizaino.

Šiuo metu specialistai net negalėtų įsivaizduoti darbų atlikimo be inovatyvių programų, kurios padeda ne tik sutaupyti daug laiko, tačiau ir pasiekti detalų tikslumą. Jis yra būtinas, kadangi geras prototipas leis jį realizuojant sutaupyti daug laiko ir net pinigų. Apie tai – kas yra 3D modeliavimas, pasakoja juos kuriantis specialistas Paulius.

3D modeliavimo projektas: pradedama nuo nulio

Norint sėkmingai įgyvendinti 3D modeliavimo projektą – reikia atlikti kelis esminius žingsnius. Pirmiausia yra apibrėžiama idėja, kurią bus bandoma realizuoti. 

Reikia sau užduoti kelis klausimus, kurie gali padėti darbus atlikti kur kas paprasčiau. Aiškiai apsibrėžkite – ką norite sukurti naudodami 3D modeliavimą. Ar tai produktas, architektūrinis objektas, personažas, animacija, ar kažkas kita? Nustatykite tikslus, kuriuos norite pasiekti. Ką norite, kad jūsų 3D modelis atspindėtų?“,- aspektus nurodo Paulius.

Taip pat reikia rinktis įrangą, kuri gali padėti realizuoti planuojamus darbus. Yra daugybė 3D modeliavimo programų, kurių kiekviena turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Pasirinkite programinę įrangą, kuris atitinka jūsų įgūdžių lygį, projekto sudėtingumą ir biudžetą.

Aš darbams naudoju „SketchUp Studio“. Tai yra  yra pažangiems naudotojams skirtas programinės įrangos paketas, kuris yra naudojamas 3D modeliavimui. Jis siūlo platų įrankių ir funkcijų spektrą, kuris suteikia galimybę įgyvendinti sudėtingus projektus architektūros, dizaino, inžinerijos ir kitose srityse“,- detalizuoja specialistas.

Modelio kūrimo darbai

Su inovatyviomis ir funkcionaliomis programomis – 3D modelio kūrimo darbai nebūna sunkūs. Svarbiausia yra gera, dėmesio verta idėja. „Pradėkite nuo paprastų formų ir palaipsniui pereikite prie sudėtingesnių detalių. Naudokite įvairias modeliavimo technikas, tokias kaip ekstruzija, polių modeliavimas ir skulptūravimas. Juk šiuo metu įrangų galimybės dažniausiai yra beribės, tad gerai pažinus funkcijas galima gana greitai sukurti išties įspūdingą maketą“,- nurodo Paulius. Po visko reikia įsitikinti, kad modelis yra tikslus ir proporcingas. Tai yra svarbi gero 3D modelio sąlyga.

Tekstūrų ir apšvietimo, animacijos taikymas

Tekstūros suteikia jūsų modeliui realistiškumo ir gyvybingumo. Dėl to be jų niekada nebus gero 3D modelio. Lygiai taip pat kaip ir tinkamas apšvietimas gali pabrėžti jūsų modelio formas ir suteikti jam erdvės pojūtį.

Šiuo metu modeliuose labai dažnai yra naudojama ir animacija. Ji suteikia jūsų modeliui gyvybės ir leidžia jam judėti“,- nurodo Paulius.

Po visko parodykite savo 3D modelį kitiems ir paprašykite jų atsiliepimų. Būtinai atsižvelkite į patarimus, kadangi normalu, kad kitas asmuo matys tai, ko pats modeliuotojas jau nebepastebi.

Svarbiausia yra inovatyvi programa

Visų darbų metu reikia plačiai išnaudoti inovatyvių modeliavimo programų ypatumus. Tik tokiu atveju gautas modelis gali būti laikomas tikrai profesionaliu. Išties, šiuo metu 3D modeliams kurti geriausiai pasiteisina „SketchUp Studio“. Ji tinka sudėtingiems projektams, pvz., architektūriniams modeliams, interjerams, kraštovaizdžiams, produkto dizainui ir kt. Tad tarnauja labai skirtingų sričių specialistams: architektams ir interjero dizaineriams kurti detalius pastatų, interjerų ir kraštovaizdžių modelius bei vizualizacijas, produktų dizaineriams, inžinieriams ir t.t. Džiugina ir profesionaliai atrodančios vizualizacijos. Jas kurti suteikia „V-Ray 6 for SketchUp“ įskiepis. Jis leidžia projektuoti fotorealistines vizualizacijas ir animacijas. Galiausiai, programa leidžia peržiūrėti projektą virtualybėje suteikia realistiškesnį vaizdą ir geresnį dizaino įvertinimą.