MB STEIGIMAS

Jeigu neturite labai daug informacijos ir žinių apie MB, UAB, AB ir kitas teisines įmonių formas, tai bent jau apie jų egzistavimą tikrai žinote. Kiekviena šių formų turi savo privalumų, skirtumų, jai būdingų aspektų ir t.t. Šiandien pakalbėkime apie MB (mažoji bendrija) ypatumus, koks yra MB steigimas ir kitus niuansus.

Kas yra MB?

Mažoji bendrija (MB), tai ribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo – įmonė, kurios visi nariai yra fiziniai asmenys. Tai reiškia, jog MB nariai savo asmeniniu turtu neatsako už verslo prievoles. MB veiklos pobūdis gali būti labai įvairus.

Mažųjų bendrijų įstatymas leidžia suprasti, žinoti ir laikytis visų jame nurodytų teisių ir pareigų, steigiant įmonę ir palaikant jos veiklą. 

MB privalumai 

Kokie yra MB privalumai?

  • Saugumas. Kaip jau minėjome aukščiau, MB nariai savo asmeniniu turtu neatsako už verslo prievoles. Steigėjų asmeninis turtas yra pilnai apsaugotas.
  • Nulis įstatinio kapitalo. Neturite būti sukaupę didelės piniginės sumos, kad galėtumėte įsteigti įmonę.
  • Lengvas MB steigimas. Laikantis tam tikrų rekomendacijų ir viską darant žingsnis po žingsnio, įmonę įsteigti pakankamai lengva ir neužtrunka ilgai.
  • Lengvas įmonės pertvarkymas. Jeigu įmonė sėkmingai užauga, gali būti lengvai pakeičiama jos juridinė forma, pvz. į UAB.
  • Dažnu atveju tai gali būti puikus šeimos verslas, kuriame nėra daug darbuotojų.

Tai tik maža dalis MB privalumų, jų yra tikrai daugiau, tačiau yra dar vienas labai svarbus dalykas. Kad ir kokie privalumai būtų, kad i r koks lengvas ir greitas steigimo procesas atrodytų, visada verta pasitarti su savo srities profesionalu. Tam, kad jis įvertintų Jūsų poreikius, lūkesčiūs, papasakotų plačiau apie privalumus, teisinių formų skirtumus ir padėtų išsirinkti Jūsų veiklai tinkamiausią variantą. 

Pagrindiniai MB steigimo etapai

Ar žinote, koks yra MB steigimas: procesas, etapai, reikalavimai? Papasakosime trumpai. Visų pirma, reikėtų žinoti, jog MB steigimas gali vykti elektroniniu būdu arba su notaru. Kas reikalinga?

  • Idėja. Reikėtų apmąstyti, sukonkretinti idėją, misiją, tikslus. Tai galite daryti patys arba konsultuotis su specialistais. Sugalvokite ir pavadinimą. 
  • Teisinė struktūra. Pasirinkite, ar įmonė bus pelno siekianti, ar ne pelno siekianti, socialinė įmonė.
  • Nariai. Nuspręskite dėl narių skaičiaus ir žmonių, kurie bus nariais. Su laiku tai galima keisti. 
  • Finansavimas. Apmąstykite, iš kur bus gaunamas finansavimas, kiek jo reikia ir t.t.
  • Registracija. Reikėtų užregistruoti įmonę, jos pavadinimą, atlikti visą reikiamą dokumentaciją.

Viskas. Sėkmingai pradėkite vykdyti veiklą.

Kaip jau supratote, MB steigimas nėra labai sudėtingas, tačiau tikrai reikalauja tam tikrų žinių ir turi tam tikrus etapus. Galite rinktis: ar registruosite įmonę patys, ar patikėsite tai specialistui.