Kaip pagerinti burnos higienos rutiną vos per 5 minutes per dieną

Vos per penkias minutes per dieną galite pakeisti savo oralinės higienos rutiną ir nesijausti prislėgti. Pradėkite nuo dėmesio sutelkimo į efektyvią dantų valymo techniką ir nepamirškite dantų siūlo svarbos. Didelę reikšmę gali turėti ir burnos skalavimo skysčio naudojimas. Tačiau ką daryti su tomis dažnai nepastebimomis vietomis, kuriose gali būti bakterijų ir blogo burnos kvapo? Atlikę keletą nedidelių pakeitimų, galite pakelti savo dantų priežiūrą į naują lygį. Panagrinėkime, kaip šie paprasti veiksmai gali  pastebimai pagerinti jūsų burnos sveikatą.

Trumpai

  • Valykite dantis du kartus per dieną po dvi minutes, kiekvieną kvadrantą valydami po 30 sekundžių.
  • Kartą per dieną naudokite dantų siūlą, kad iš tarpdančių pašalintumėte apnašas ir maisto daleles.
  • Po dantų valymo naudokite burnos skalavimo skystį su fluoru, kad sustiprintumėte dantis ir atgaivintumėte burnos kvapą.
  • Kasdien valykite liežuvį, kad pašalintumėte bakterijas ir padidintumėte burnos gaivumą.
  • Gerkite daug vandens, kad išvengtumėte burnos sausumo ir palaikytumėte burnos sveikatą.

Efektyviai valykite šepetėliu

Kad jūsų šypsena išliktų šviesi ir sveika, labai svarbu veiksmingai valyti dantis. Pradėkite nuo patogaus ir minkštais šereliais dantų šepetėlio pasirinkimo. Dantų šepetėlis su maža galvute lengviau pasieks sudėtingas burnos vietas. Stenkitės valyti dantis bent dukart per dieną – vieną kartą ryte ir vieną kartą prieš miegą.

Valydami dantis, naudokite žirnio dydžio fluoro turinčią dantų pastą. Dantų šepetėlį laikykite 45 laipsnių kampu dantenų atžvilgiu ir naudokite  švelnius sukamuosius judesius. Vienu metu sutelkite dėmesį į vieną burnos kvadrantą, kiekvienai sričiai skirdami apie 30 sekundžių.

Nepamirškite valyti vidinių dantų paviršių ir liežuvio, nes šiose vietose gali kauptis bakterijos. Nepamirškite sekti laiko; idealiai tinka valyti dantis dvi minutes. Tai padeda pašalinti apnašas ir išvengti ėduonies. Jei sunku laikytis šios tvarkos, naudokite laikmatį arba dantų šepetėlį su įmontuotu laikmačiu.

Kasdien naudokite dantų siūlą

Kiekvieną dieną pirmenybę turėtumėte teikti dantų siūlui. Dantų siūlas padeda pašalinti maisto daleles ir apnašas tarp dantų ir palei dantenų liniją, t. y. tose vietose, kurių nepasiekia dantų šepetėlis. Tai paprastas, bet veiksmingas jūsų oralinės higienos rutinos žingsnis, užtrunkantis vos kelias minutes.

Norėdami pradėti, paimkite maždaug 18 cm ilgio dantų siūlą ir apvyniokite jo galus aplink vidurinius pirštus, palikdami kelis centimetrus darbui. Švelniai kiškite dantų siūlą tarp dantų pjaunamaisiais judesiais. Apvyniokite siūlą aplink kiekvieną dantį, stengdamiesi eiti žemiau dantenų linijos. Būkite atsargūs, kad siūlas nenutrūktų, nes taip galite pažeisti dantenas.

Jei tradicinis siūlas yra nepatogus, apsvarstykite galimybę naudoti siūlų rinkiklius arba vandens dantų siūlą – abu šie būdai gali būti veiksmingos alternatyvos. Siekite naudoti dantų siūlą kartą per dieną, geriausia prieš valydami dantis, kad gautumėte maksimalią naudą.

Naudokite burnos skalavimo skystį

Dantų siūlas yra svarbus žingsnis, tačiau jis neturi būti paskutinis jūsų burnos priežiūros rutinoje. Vos per minutę pagerinsite savo higienos įgūdžius naudodami  burnos skalavimo skystį. Burnos skalavimo skystis ne tik atgaivina burnos kvapą, bet ir padeda pašalinti daleles, kurių gali nelikti valant dantis šepetėliu ir dantų siūlu. Naudodami jį po dantų siūlu ir šepetėliu, žengsite papildomą žingsnį sveikesnės burnos link.

Rinkdamiesi burnos skalavimo skystį, ieškokite tokio, kurio sudėtyje yra fluorido, nes jis stiprina dantis ir padeda išvengti ėduonies. Antimikrobiniai burnos skalavimo skysčiai taip pat gali kovoti su bakterijomis, mažindami apnašų kaupimąsi ir dantenų ligas.

Tiesiog pasimatuokite rekomenduojamą kiekį – paprastai apie 20 mililitrų – ir 30 sekundžių ar minutę plaukite burnoje. Būtinai skalaukite burną, kad poveikis būtų dar stipresnis.

Valykite liežuvį

Liežuvio valymas yra svarbi šviežio burnos kvapo palaikymo ir bendros oralinės sveikatos dalis. Daugelis žmonių šio žingsnio nepastebi, tačiau jis atlieka svarbų vaidmenį šalinant bakterijas ir maisto daleles, dėl kurių gali atsirasti blogas burnos kvapas.

Norėdami veiksmingai išvalyti liežuvį, galite naudoti  liežuvio grandiklį arba dantų šepetėlį. Jei pasirinksite grandiklį, švelniai braukite juo nuo liežuvio galinės dalies link priekinės, po kiekvieno perbraukimo jį nuplaudami. Jei pasirinksite dantų šepetėlį, naudokite šepetėlį minkštais šereliais ir panašiais judesiais valykite liežuvį.

Siekite valyti liežuvį  bent kartą per dieną, geriausia ryte, prieš ką nors valgant ar geriant. Šis paprastas įprotis gali padėti pašalinti besikaupiančias bakterijas ir palaikyti švaresnę burną. Tai užtrunka tik minutę ar dvi, todėl tai lengva įtraukti į savo kasdienybę.

Nepamirškite praskalauti burnos, kad nuplautumėte visus nešvarumus. Liežuvio valymą įtraukdami į kasdienę burnos higiena galite pagerinti gaivų burnos kvapą ir prisidėti prie bendros dantų sveikatos.

Išlikite hidratuoti

Norint palaikyti gerą burnos sveikatą ir išvengti džiūstančios burnos, kuri gali sukelti blogą burnos kvapą ir dantų ėduonį, labai svarbu išlikti hidratuotam. Kai burna sausa, mažiau seilių nuplauna maisto daleles ir bakterijas, todėl lengviau formuojasi apnašos.

Todėl visą dieną gerkite daug vandens, kad burna būtų drėgna. Stenkitės kasdien išgerti ne mažiau kaip aštuonias 8 uncijų stiklines vandens, bet koreguokite, atsižvelgdami į savo aktyvumo lygį ir klimatą.

Jei sunku prisiminti gerti vandenį, turėkite su savimi daugkartinio naudojimo vandens buteliuką. Gerkite iš jo valgio metu ir visą dieną, kad išliktumėte nuoseklūs.

Venkite saldžių gėrimų ir per didelio kofeino kiekio, nes jie gali jus dehidratuoti ir prisidėti prie burnos sveikatos problemų. Jei ieškote aromatingos alternatyvos, apsvarstykite žolelių arbatas arba į vandenį įdėkite citrinos ar agurko griežinėlių.

Galiausiai nepamirškite po valgio praskalauti burnos vandeniu, ypač jei negalite iš karto išsivalyti dantų. Šis paprastas veiksmas gali padėti sumažinti rūgštingumą ir palaikyti sveiką burnos ertmę.