Kaip išsirinkti geriausius virtuvės paviršių valiklius savo namams

Švaros palaikymas virtuvėje yra labai svarbus norint palaikyti sveiką namų aplinką, ypač todėl, kad čia ruošiamas ir vartojamas maistas. Šis vadovas padės susigaudyti kurie virtuvės paviršių valikliai tinka pagal kiekvieno situaciją, aptariant pagrindinius veiksnius, tokius kaip ingredientų sauga, suderinamumas su paviršiumi. 

Virtuvės paviršių valiklių sudedamųjų dalių sauga yra svarbiausia, ypač namų ūkiuose, kuriuose yra vaikų, naminių gyvūnėlių ar alergiškų asmenų. Daugelyje įprastinių valymo priemonių yra aštrių cheminių medžiagų, kurios gali sukelti kvėpavimo takų sutrikimus, odos sudirginimą ir kitas sveikatos problemas. Renkantis virtuvės paviršių valiklį svarbu ieškoti produktų, kuriuose naudojami natūralūs, netoksiški ingredientai.

 • Venkite kenksmingų cheminių medžiagų: Išmintinga vengti produktų, kurių sudėtyje yra amoniako, baliklių, ftalatų ir triklozano. Šios cheminės medžiagos gali būti kenksmingos įkvėpus arba patekusios ant odos.
 • Ieškokite ekologiškų etikečių: Rinkitės valiklius, kurie pažymėti kaip ekologiški arba biologiškai suyrantys. Tokie produktai yra ne tik saugesni namams, bet ir naudingesni aplinkai. Tokių organizacijų kaip „Green Seal“, ECOLOGO ir EPA „Safer Choice“ sertifikatai gali padėti išsirinkti tikrai ekologiškus produktus.
 • Natūralūs ingredientai: Valikliai, kuriuose naudojami natūralūs ingredientai, pavyzdžiui, actas, soda, eteriniai aliejai ir augalinės paviršinio aktyvumo medžiagos, efektyviai valo paviršius ir yra švelnūs bei saugūs šeimai.

Paviršių suderinamumas

Skirtingiems virtuvės paviršiams reikia skirtingų tipų valiklių, kad būtų išvengta pažeidimų ir užtikrinta optimali švara. Svarbu rinktis produktus, kurie yra suderinami su konkrečiais virtuvės paviršiais.

 • Granitas ir marmuras: Taikant natūralaus akmens paviršius, tokius kaip granitas ir marmuras, geriausia vengti rūgštinių valiklių, pavyzdžiui, turinčių acto ar citrinos, kurie gali ėsdinti akmenį. Vietoj jų naudokite neutralaus pH valiklius, specialiai sukurtus akmens paviršiams.
 • Nerūdijantis plienas: Nerūdijančio plieno prietaisams ir paviršiams reikia valiklių, kurie pašalina dėmes ir pirštų atspaudus nepalikdami dryžių. Ieškokite neabrazyvinių, alkoholio pagrindu pagamintų valiklių, kurie palieka apsauginį sluoksnį, kad ateityje neliktų žymių.
 • Mediena: Mediniams paviršiams ir pjaustymo lentoms reikia švelnių valiklių, kurie nepašalintų natūralių medienos aliejų. Rinkitės priemones, kurių sudėtyje nėra aštrių ploviklių ir kurios yra saugios liestis su maistu.
 • Stiklas ir keramika: Stiklo viryklėms ir keraminėms plytelėms valyti naudokite valiklius, kurie gali išvalyti riebalus ir maisto likučius, nesubraižydami paviršiaus.

Universalus produktas, saugus keliems paviršiams, gali būti labai patogus, tačiau labai svarbu įsitikinti, kad jis tinka visiems virtuvės paviršiams.

Valymo galia

Virtuvės paviršių valiklio veiksmingumas yra labai svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti. Geras valiklis turėtų sugebėti išnaikinti riebalus, pašalinti maisto likučius ir bakterijas bei mikrobus.

 • Riebalai ir nešvarumai: Ant viryklių, stalviršių ir nugarėlių gali kauptis riebalai ir nešvarumai. Ieškokite valiklių, kurie yra specialiai sukurti riebalams šalinti ir nereikalauja pernelyg didelio šveitimo.
 • Dezinfekavimo savybės: Kad virtuvė būtų higieniška, rinkitės valiklius, kurie pasižymi dezinfekuojančiomis savybėmis. Šie produktai turėtų naikinti platų bakterijų ir virusų spektrą, kad virtuvės paviršiai būtų saugūs maistui ruošti.
 • Dėmių šalinimas: Norėdami išvalyti įsisenėjusias dėmes ir pridegusį maistą, rinkitės valiklius, turinčius stiprių dėmių šalinimo savybių. Fermentų pagrindu pagaminti valikliai gali būti ypač veiksmingi skaidant organinius likučius.

Papildomi aspektai

Lengvas naudojimas: Įvertinkite valiklio formą – ar tai purškiamas, šluostomas, ar koncentruotas valiklis. Purškiklius patogu greitai išvalyti, o servetėles gali būti patogu naudoti iš karto. Koncentratai gali būti ekonomiški, be to, juose galima reguliuoti tirpalo stiprumą.

 • Valiklio kvapas taip pat gali būti svarbus veiksnys. Kai kurie žmonės, norėdami išvengti galimų dirgiklių, renkasi bekvapius produktus, kitiems gali patikti natūralūs kvapai, pavyzdžiui, levandų ar citrusinių vaisių. Įsitikinkite, kad kvapas gaunamas iš natūralių šaltinių, o ne iš dirbtinių kvapiųjų medžiagų.
 • Investavus į aukštos kokybės virtuvės paviršių valiklius, ilgainiui galima sutaupyti pinigų, nes išsaugomas paviršių ilgaamžiškumas ir sumažėja pavojus sveikatai. Vertės ieškokite ne tik pagal kainą, bet ir pagal veiksmingumą bei saugumą.

Virtuvės paviršių valiklių rekomendacijos

 • Pirkdami virtuvės paviršių valiklius rinkitės produktus, kurie atitinka saugumo, suderinamumo ir valymo galios kriterijus. Štai keletas produktų tipų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:
 • Universalios paskirties valikliai: Šie valikliai yra universalūs ir gali būti naudojami įvairiems paviršiams valyti. Ieškokite tokių, kurie pagaminti iš augalinių ingredientų ir kuriuose nėra aštrių cheminių medžiagų.
 • Natūralus indų muilas: Jų sudėtyje turėtų būti biologiškai suyrančių ingredientų, kurie yra atsparūs riebalams, bet švelnūs rankoms ir tokiems daiktams kaip kūdikių buteliukai ir indai.
 • Skalbimo priemonės: Rinkitės hipoalerginius skalbiklius be dažiklių ir dirbtinių kvapiklių, kurie yra švelnūs odai.
 • Stiklo ir langų valikliai: Rinkitės produktus, pagamintus iš natūralių ingredientų, pavyzdžiui, acto ir alkoholio, kad stikliniai paviršiai blizgėtų be dryžių, nenaudojant aštrių cheminių medžiagų.
 • Grindų valikliai: Ieškokite augalinės kilmės grindų valiklių, kurie yra saugūs įvairių tipų grindims ir nepalieka toksiškų likučių ten, kur gali būti kūdikių ar naminių gyvūnų.
 • Natūralūs tualetų valikliai: Rinkitės produktus, kuriuose naudojami tokie ingredientai kaip citrinos rūgštis ir augalinės paviršinio aktyvumo medžiagos, kad būtų veiksmingai naikinamos dėmės ir dezinfekuojami be aštrių cheminių medžiagų.
 • Kūdikiams saugios paviršiaus servetėlės: Šios šluostės puikiai tinka greitam valymui ir turėtų būti pagamintos iš natūralių, biologiškai suyrančių medžiagų, be alkoholio ir sintetinių kvapiklių.
 • Daugkartinio naudojimo valymo šluostės: Naudokite mikropluošto šluostes, kurios veiksmingai sulaiko dulkes ir nešvarumus ir gali būti skalbiamos bei naudojamos kelis kartus, taip sumažinant atliekų kiekį.
 • Eteriniai aliejai natūraliam oro gaivinimui: Naudokite eterinius aliejus vietoj cheminių medžiagų turinčių oro gaiviklių, kad namai kvepėtų gaiviai ir maloniai, natūraliai.

Įvertinus ingredientų saugą, suderinamumą su paviršiais ir valymo galią, galima pasirinkti geriausius virtuvės paviršių valiklius namams, užtikrinančius švarią, saugią ir sveiką virtuvės aplinką.