10 praktinių patarimų, kaip tobulėti savo srityje

career advancement strategies explained

Norėdami tobulėti savo srityje, iš pradžių išsikelkite aiškius, SMART tikslus, kuriais vadovaukitės darydami pažangą. Investuokite į nuolatinį mokymąsi, kad išlaikytumėte savo įgūdžius, ir nenuvertinkite stipraus tinklogalios – užmegzkite nuoširdžius ryšius pramonės renginiuose. Siekite reguliariai gauti grįžtamąjį ryšį, kad nustatytumėte tobulėjimo sritis, ir priimkite naujus iššūkius, kad praplėstumėte savo žinias. Nuolat atnaujindami informaciją apie pramonės tendencijas išlaikysite savo aktualumą. Susiraskite mentorių, kuris jums patars ir padės, ir demonstruokite savo pasiekimus, kad pabrėžtumėte savo vertę. Išlaikykite teigiamą požiūrį, nes jis daro įtaką jūsų kelionei. Sužinokite daugiau patarimų ir dar labiau padidinkite savo karjeros galimybes!

Nustatykite aiškius karjeros tikslus

Aiškių karjeros tikslų nustatymas yra tarsi kurso nubrėžimas žemėlapyje; tai suteikia jums kryptį ir tikslą. Neturėdami apibrėžtų tikslų, galite be tikslo klaidžioti savo karjeroje, nežinodami, ką daryti toliau. Pirmiausia paklauskite savęs, ko iš tikrųjų norite pasiekti. Ar tai paaukštinimas, nauji įgūdžiai, o gal karjeros pokyčiai? Užsirašykite savo siekius ir suskirstykite juos į mažesnius, lengvai įgyvendinamus žingsnius.

Be to, įsitikinkite, kad jūsų tikslai yra SMART: konkretūs, išmatuojami, pasiekiami, svarbūs ir apriboti laiku. Ši sistema padeda susidaryti aiškų vaizdą, kaip atrodo sėkmė, ir nustatyti pasiekimų tvarkaraštį. Pavyzdžiui, užuot sakę: „Noriu tapti vadovu”, nurodykite: „Per ateinančius dvejus metus noriu tapti projektų vadovu ir vadovauti bent trims dideliems projektams”.

Reguliariai peržiūrėkite savo tikslus, kad galėtumėte stebėti savo pažangą ir prireikus juos koreguoti. Švęskite mažas pergales, kad išlaikytumėte motyvaciją. Atminkite, kad svarbiausia ne tik tikslas, bet ir kelionė. Turėdami aiškius tikslus, jūs ne tik dreifuojate, bet ir aktyviai kreipiate savo karjerą sėkmės link.

Investuokite į nuolatinį mokymąsi

Norint išlikti aktualiam ir tobulėti savo srityje, labai svarbu nuolat mokytis. Kiekvienos pramonės šakos kraštovaizdis nuolat keičiasi, ir jei norite neatsilikti, turite būti aktyvūs. Pradėkite nuo įgūdžių ir žinių, kurios yra gyvybiškai svarbios jūsų augimui, nustatymo. Nesvarbu, ar tai būtų techniniai įgūdžiai, pramonės tendencijos, ar „minkštieji” įgūdžiai, pavyzdžiui, bendravimo įgūdžiai, sudarykite jų įgijimo planą.

Apsvarstykite galimybę užsirašyti į internetinius kursus, dalyvauti seminaruose ar net gauti sertifikatus. Nepamirškite skaityti su jūsų sritimi susijusių knygų ir straipsnių. Podcast’ai ir internetiniai seminarai taip pat gali būti puikūs šaltiniai mokymuisi kelyje. Kiekvieną savaitę skirkite laiko savo tobulėjimui; svarbiausia – nuoseklumas.

Bendravimas su kolegomis gali sustiprinti jūsų mokymosi patirtį, tačiau nepamirškite, kad ne mažiau svarbus ir savarankiškas mokymasis. Išbandykite save ir išeikite iš komforto zonos – imkitės projektų, kurie išplėstų jūsų gebėjimus.

Sukurkite stiprų tinklą

Karjeros augimui labai svarbu sukurti stiprų tinklą, o tai prasideda nuo savęs pristatymo. Dalyvaukite pramonės renginiuose, naudokitės socialine žiniasklaida ir prisijunkite prie profesinių organizacijų, kad užmegztumėte ryšius su bendraminčiais ir mentoriais. Šie ryšiai gali atverti duris ir suteikti vertingų įžvalgų, kurios paskatins jus judėti pirmyn.

Dalyvaukite pramonės renginiuose

Šiuolaikinėje sparčiai besikeičiančioje profesinėje aplinkoje dalyvavimas pramonės renginiuose yra vienas veiksmingiausių būdų plėsti savo tinklą. Šie susitikimai suteikia unikalią galimybę susitikti su bendraminčiais profesionalais ir svarbiausiais savo srities veikėjais. Išėję iš savo komforto zonos ir bendraudami su kitais, galite užmegzti reikšmingų ryšių, kurie gali padėti įsidarbinti, bendradarbiauti ar tapti mentoriais.

Prieš dalyvaudami renginyje atlikite namų darbus. Susipažinkite su pranešėjais ir dalyviais ir nedvejodami kreipkitės į žmones, su kuriais norėtumėte užmegzti ryšį. Pasiruoškite kelias pokalbio užuomazgas, kad pralaužtumėte ledus. Būdami ten, nuoširdžiai domėkitės, ką kiti nori pasakyti. Aktyviai klausykitės, užduokite klausimus ir dalinkitės savo įžvalgomis. Taip užmegsite ryšį ir parodysite, kad esate įsitraukę.

Po renginio palaikykite tolesnius ryšius, kad juos įtvirtintumėte. Paprastu el. laišku arba „LinkedIn” žinute galite tęsti pokalbį ir priminti apie jūsų bendravimą. Atminkite, kad užmezgant ryšius svarbu ne tik tai, ką galite gauti, bet ir tai, ką galite pasiūlyti. Užmegzdami autentiškus santykius, sukursite paramos sistemą, kuri padės jums siekti karjeros. Taigi, pasiruoškite ir kuo geriau išnaudokite kitą pramonės renginį!

Pasinaudokite socialine žiniasklaida

Socialinė žiniasklaida yra galingas įrankis, kuris gali labai sustiprinti jūsų profesinį tinklą. Aktyviai dalyvaudami tokiose platformose kaip „LinkedIn”, „Twitter” ir net „Instagram”, galite užmegzti ryšius su pramonės lyderiais, kolegomis ir potencialiais mentoriais. Pradėkite nuo profilio optimizavimo– įsitikinkite, kad jis aiškiai atspindi jūsų įgūdžius ir siekius.

Tada dalinkitės vertingu turiniu, susijusiu su jūsų sritimi. Taip ne tik pademonstruosite savo žinias, bet ir užmegsite pokalbius su kitais žmonėmis, kurie turi bendrų interesų. Nedvejodami komentuokite idėjinių lyderių pranešimus; jūsų įžvalgos gali patraukti įtakingo asmens dėmesį.

Prisijunkite prie atitinkamų grupių ir dalyvaukite diskusijose. Taip galėsite prisijungti prie panašiai mąstančių profesionalų bendruomenės ir nuolat gauti naujausią informaciją apie pramonės tendencijas. Atminkite, kad užmezgant ryšius svarbu ne tik tai, ką galite gauti, bet ir tai, ką galite pasiūlyti. Dalinkitės žiniomis, palaikykite kitus ir būkite nuoširdūs bendraudami.

Prisijunkite prie profesinių organizacijų

Dalyvavimas socialinėje žiniasklaidoje yra tik vienas iš būdų plėsti savo profesinį tinklą; prisijungimas prie profesinių organizacijų gali pakelti jūsų pastangas užmegzti ryšius į kitą lygį. Šios organizacijos suteikia struktūrizuotą platformą, kurioje galite užmegzti ryšius su pramonės lyderiais, kolegomis ir mentoriais, kurie turi bendrų profesinių interesų ir tikslų.

Tapę nariais, įgyjate galimybę dalyvauti išskirtiniuose renginiuose, seminaruose ir konferencijose, kurie gali pagilinti jūsų įgūdžius ir žinias. Nenuvertinkite tiesioginio bendravimo galios, nes jis dažnai padeda užmegzti prasmingus ryšius, kurių neįmanoma atkartoti užmezgant ryšius internetu.

Be to, šios organizacijos dažnai siūlo tokius išteklius, kaip darbo skelbimų lentos, sertifikatai ir informaciniai biuleteniai, kurie jus informuoja apie pramonės tendencijas ir galimybes. Dalyvaudami šių grupių komitetų veikloje ar savanoriškoje veikloje, galite tapti lyderiu, parodyti savo atsidavimą savo sričiai ir padidinti savo įtaką.

Reguliariai ieškokite grįžtamojo ryšio

Reguliarus grįžtamojo ryšio ieškojimas gali pakeisti jūsų profesinį augimą. Tai atveria duris naujoms perspektyvoms ir padeda nustatyti tobulintinas sritis, kurių galbūt nepastebėjote. Prašydami prisidėti, parodote, kad esate pasiryžę tobulėti ir norite mokytis, o abu šie dalykai labai vertinami bet kurioje srityje.

Nelaukite tik metinių peržiūrų, bet pradėkite pokalbius su kolegomis, mentoriais ar vadovais. Užduokite konkrečius klausimus apie savo veiklą, pavyzdžiui, „Ką galiu padaryti, kad pagerinčiau savo pristatymus?” Taip ne tik gausite naudingų įžvalgų, bet ir parodysite savo iniciatyvumą.

Būkite atviri kritikai – konstruktyvus grįžtamasis ryšys gali būti skaudus, tačiau dažnai jis yra vertingiausias. Priimkite ją kaip galimybę augti. Gavę grįžtamąjį ryšį, skirkite laiko jam apmąstyti ir sudarykite pokyčių įgyvendinimo planą.

Be to, apsvarstykite galimybę sukurti reguliarų grįžtamojo ryšio ciklą. Kartą per kelis mėnesius suplanuokite kontrolinį susitikimą, kad galėtumėte stebėti savo pažangą ir prireikus koreguoti strategijas. Atminkite, kad kuo daugiau ieškosite grįžtamojo ryšio, tuo daugiau išmoksite ir tuo greičiau pasistūmėsite karjeros laiptais. Tad pirmyn – kreipkitės, klausykitės ir tobulėkite!

Priimkite naujus iššūkius

Naujų iššūkių priėmimas gali būti esminis žingsnis jūsų profesinėje kelionėje. Kai išeinate iš komforto zonos, atveriate duris augimui ir galimybėms. Susidūrę su iššūkiais galėsite ugdyti naujus įgūdžius, plėsti savo žinias ir įgyti neįkainojamos patirties, kuri išskiria jus iš kitų.

Jei dvejojate, pradėkite nuo mažų žingsnelių – imkitės projekto, kuris peržengia jūsų galimybių ribas, arba savanoriškai atlikite užduotis, kurioms reikia įgūdžių, kuriuos norite tobulinti. Kiekvienas priimtas iššūkis stiprins jūsų pasitikėjimą savimi ir padės atrasti savo stipriąsias puses. Atminkite, kad svarbiausia ne tik rezultatas, bet ir mokymosi procesas. Kiekviena klaida – tai pamoka, o kiekviena sėkmė – tai žingsnis į priekį.

Apsupti save palaikančiais kolegomis taip pat gali būti labai svarbu. Jie gali įkvėpti jus spręsti iššūkius, kurių galbūt vengtumėte, ir pakeliui suteikti vertingų įžvalgų. Pasidalykite su jais savo tikslais ir paprašykite jų padrąsinimo bei patarimo.

Galiausiai naujų iššūkių priėmimas reiškia augimo mąstysenos ugdymą . Į kiekvieną galimybę žiūrėkite smalsiai ir ryžtingai ir stebėkite, kaip ši patirtis formuoja jūsų karjeros kelią. Pamatysite, kad kuo daugiau iššūkių sau metate, tuo atsparesni ir pajėgesni tampate.

Ugdykite lyderystės įgūdžius

Jei norite iš tiesų tobulinti savo vadovavimo įgūdžius, turite nuolat mokytis ir būti atviri naujoms idėjoms. Labai svarbu veiksmingai bendrauti – įsitikinkite, kad ne tik kalbate, bet ir klausotės aplinkinių. Užmegzti tvirti santykiai suteiks jums galimybę vadovauti užtikrintai ir įkvėps kitus sekti jūsų vizija.

Priimkite nuolatinį mokymąsi

Nuolatinis mokymasis yra būtinas visiems, norintiems išsiugdyti lyderystės įgūdžius, kurie išsiskirtų šiuolaikinėje sparčiai besikeičiančioje darbo aplinkoje. Norint iš tiesų tobulėti, reikia nuolat susipažinti su pramonės tendencijomis, priemonėmis ir metodikomis. Įpraskite ieškoti naujų žinių– ar tai būtų internetiniai kursai, ar seminarai, ar atitinkamų knygų ir straipsnių skaitymas.

Nedvejodami mokykitės iš kolegų, mentorių ir net savo komandos. Dalyvavimas diskusijose gali suteikti naujų perspektyvų ir paskatinti novatorišką mąstymą. Priimkite grįžtamąjį ryšį kaip vertingą savo augimo įrankį; jis gali atskleisti aklas vietas ir tobulintinas sritis, kurių patys galbūt nepastebite.

Išsikelkite asmeninio tobulėjimo tikslus, kurie būtų jums iššūkis. Apsvarstykite tokius aspektus kaip emocinis intelektas, konfliktų sprendimas ar strateginis mąstymas – įgūdžius, kurie yra būtini efektyviam vadovavimui. Dalyvaukite seminaruose, įstokite į profesines organizacijas arba dalyvaukite kontaktų užmezgimo renginiuose, kad praplėstumėte savo akiratį.

Efektyviai bendraukite

Efektyvus bendravimas yra labai svarbus ugdant vadovavimo įgūdžius, ypač šiuolaikinėje darbo aplinkoje, kurioje vyksta bendradarbiavimas. Kai aiškiai ir užtikrintai perteikiate savo idėjas, sužadinate komandos pasitikėjimą ir pagarbą. Pradėkite nuo aktyvaus klausymosi. Tai reiškia, kad reikia ne tik girdėti žodžius, bet ir suprasti jų prasmę. Užduokite atvirus klausimus, kad paskatintumėte dialogą ir parodytumėte nuoširdų susidomėjimą.

Taip pat atkreipkite dėmesį į savo kūno kalbą. Neverbaliniai ženklai gali daug ką pasakyti. Palaikykite akių kontaktą, tikslingai gestikuliuokite ir laikykitės pozos, kuri skatina įsitraukti. Svarbus ir jūsų kalbėjimo tonas – pasirinkite balsą, kuris atspindėtų jūsų aistrą ir atsidavimą.

Pasipraktikuokite glaustai dėstyti mintis. Aiškiai bendraudami sumažinsite nesusipratimų ir išlaikysite vieningą požiūrį. Repetuokite svarbius pokalbius ar pristatymus, kad sustiprintumėte pasitikėjimą savimi.

Galiausiai ieškokite atsiliepimų apie savo bendravimo stilių. Konstruktyvi kritika gali suteikti vertingų įžvalgų, kurios padės jums tobulėti. Atminkite, kad veiksmingas bendravimas – tai ne tik kalbėjimas, bet ir aplinkos, kurioje kiekvienas jaučiasi įvertintas ir išgirstas, kūrimas. Tobulindami šiuos įgūdžius ne tik pasistūmėsite į priekį savo vadovavimo kelyje, bet ir suteiksite galimybę aplinkiniams tobulėti.

Užmegzkite tvirtus santykius

Stiprių santykių užmezgimas yra svarbiausias jūsų vadovavimo įgūdžių ugdymo elementas, nes ryšiai su kitais žmonėmis gali sustiprinti bendradarbiavimą ir paskatinti pasitikėjimą. Skirdami laiko šiems santykiams puoselėti, sukuriate aplinką, kurioje laisvai sklinda idėjos ir klesti inovacijos. Pradėkite nuo aktyvaus kolegų klausymosi – taip parodysite, kad vertinate jų indėlį ir požiūrį.

Stenkitės reguliariai bendrauti su savo komanda, nesvarbu, ar tai būtų atsitiktiniai pasitarimai, ar struktūriniai susitikimai. Taip ne tik užmegsite santykius, bet ir suprasite jų stipriąsias puses ir iššūkius. Nenuvertinkite pripažinimo galios– pasidžiaukite jų dideliais ar mažais pasiekimais, kad padidintumėte moralę ir motyvaciją.

Be to, ieškokite mentorystės galimybių. Mentorius gali suteikti neįkainojamų patarimų ir atverti duris, apie kurias galbūt nesusimąstėte. Būkite atviri ir grįžtamajam ryšiui – tai labai svarbi augimo dalis.

Būkite nuolat informuoti apie pramonės tendencijas

Kiekvienam, siekiančiam karjeros aukštumų, labai svarbu nuolat domėtis pramonės tendencijomis. Negalite sau leisti atsilikti pasaulyje, kuris nuolat evoliucionuoja. Pradėkite nuo naujienlaiškių, podkastų ir tinklaraščių prenumeratos. Šiuose šaltiniuose pateikiama daugybė informacijos ir įžvalgų, kurios padės jums sužinoti apie naujausius įvykius.

Kai tik galite, dalyvaukite konferencijose, internetiniuose seminaruose ir praktiniuose užsiėmimuose. Šiuose renginiuose ne tik įgyjama vertingų žinių, bet ir bendraujama su idėjiniais lyderiais ir kolegomis. Dalyvaukite diskusijose socialinės žiniasklaidos platformose, tokiose kaip „LinkedIn” ar „Twitter”, kur dažnai dalijamasi pramonės įžvalgomis.

Ne tik pasyviai vartokite informaciją, bet ir aktyviai taikykite tai, ką sužinojote. Eksperimentuokite su naujais įrankiais ar metodais savo darbe ir dalinkitės savo atradimais su komanda. Toks požiūris ne tik sustiprina jūsų žinias, bet ir parodo jūsų iniciatyvumą.

Susiraskite mentorių

Žengdami koja kojon su pramonės tendencijomis, apsvarstykite, kokią didelę įtaką jūsų karjeros augimui gali turėti mentorius. Mentorius teikia patarimus, paramą ir realias įžvalgas, kurių nerasite knygose ar internetiniuose kursuose. Jis gali padėti įveikti iššūkius, tobulinti įgūdžius ir plėsti profesinį tinklą.

Pradėkite nuo to, kad susirasite savo srities specialistą, kurio patirtis ir vertybės jums patinka. Kreipkitės į jį su nuoširdžiu prašymu patarti arba pasidalyti savo siekiais. Nedvejodami išreikškite savo susižavėjimą jų darbu; žmonės vertina pripažinimą. Būkite pasirengę aptarti savo tikslus ir tai, kaip jų patarimai galėtų padėti jūsų kelyje.

Užmezgę ryšį, jį puoselėkite. Planuokite reguliarius susitikimus, kad aptartumėte savo pažangą ir gautumėte grįžtamąjį ryšį. Padėkokite už jų laiką ir įžvalgas; paprasta padėka gali būti labai svarbi. Atminkite, kad mentorystė yra abipusė. Pagalvokite, kaip galite prisidėti prie jų darbo arba pasiūlyti naujų perspektyvų.

Mentoriaus paieška – tai ne tik kopimas karjeros laiptais, bet ir asmeninis augimas. Užmegzkite santykius, ir jūsų karjeros kelias nušvis taip, kaip niekada nesitikėjote.

Pademonstruokite savo pasiekimus

Norint iš tiesų tobulėti savo srityje, reikia veiksmingai pabrėžti savo svarbiausius pasiekimus. Pradėkite nuo pasiekimų dokumentavimo ir apsvarstykite galimybę sukurti vaizdinį portfelį, kuriame pristatysite savo įgūdžius ir laimėjimus. Taip ne tik padidinsite pasitikėjimą savimi, bet ir kitiems bus lengviau pripažinti jūsų vertę.

Dokumentuokite pagrindinius pasiekimus

Norint parodyti savo pasiekimus ir išryškinti vertę, kurią suteikiate savo sričiai, labai svarbu dokumentuoti pagrindinius pasiekimus. Pradėkite išsamiai fiksuoti savo pasiekimus, nesvarbu, kokie dideli ar maži jie bebūtų. Šis įprotis leis jums apmąstyti savo augimą ir nustatyti savo veiklos dėsningumus.

Naudokite konkrečius rodiklius, kad kiekybiškai įvertintumėte savo pasiekimus. Užuot sakę, kad „pagerinote pardavimus”, nurodykite, kad „per šešis mėnesius pardavimus padidinote 20 %”. Toks aiškumas ne tik padarys įspūdį kitiems, bet ir sustiprins jūsų pačių pasitikėjimą savo jėgomis.

Reguliariai atnaujinkite dokumentus – geriausia kas ketvirtį. Taip užtikrinsite, kad laikui bėgant nepamiršite svarbių etapų. Kai susidursite su naujomis galimybėmis, po ranka turėdami tvarkingą pasiekimų sąrašą galėsite efektyviai išreikšti savo stipriąsias puses.

Nedvejodami kreipkitės į kolegas ar mentorius. Jie gali atkreipti dėmesį į pasiekimus, kurių nepastebėjote. Galiausiai apsvarstykite, kaip jūsų pasiekimai dera su ilgalaikiais tikslais. Dokumentuodami juos ne tik švenčiate praeitį, bet ir aktyviai formuojate savo ateitį. Įsisavinkite šią praktiką ir jums bus lengviau aiškiai ir tikslingai keliauti karjeros laiptais.

Naudokite vaizdinius portfelius

Vaizdinis portfelis gali būti galinga priemonė, padedanti parodyti jūsų pasiekimus ir padaryti neišdildomą įspūdį. Užuot tik išvardiję savo pasiekimus, kodėl jų nepateikus vizualiai? Šis metodas sudomins auditoriją ir dinamiškai išryškins jūsų įgūdžius. Pradėkite nuo geriausiųsavo darbų– projektų, dizaino, pristatymų ar atitinkamų dokumentų, atspindinčių jūsų kompetenciją ir augimą – rinkinio.

Galite naudotis tokiomis platformomis kaip „Behance”, „LinkedIn” arba net susikurti savo svetainę, kurioje talpinsite savo portfelį. Pasirūpinkite, kad ji būtų gerai organizuota ir lengvai naršoma. Apsvarstykite galimybę naudoti aukštos kokybės nuotraukas, infografiką ir vaizdo įrašus, kurie perteikia jūsų darbo esmę. Kiekvienas kūrinys turėtų pasakoti istoriją, parodyti ne tik tai, ką padarėte, bet ir kokį poveikį tai padarė.

Dalydamiesi savo portfolio, pritaikykite jį savo auditorijai. Pritaikykite savo pasirinkimus taip, kad jie atitiktų potencialių darbdavių ar bendradarbių interesus ar poreikius. Atminkite, kad vizualinis portfelis – tai ne tik demonstravimas, bet ir ryšių užmezgimas. Tai jūsų galimybė išreikšti savo unikalią vertę. Taigi investuokite laiko į šį galingą šaltinį ir stebėkite, kaip jis pagerins jūsų profesinę reprezentaciją.

Išlaikykite teigiamą požiūrį

Jūsų mąstysena labai svarbi sprendžiant iššūkius ir išnaudojant galimybes savo srityje. Pozityvus nusiteikimas – tai ne tik geros nuotaikos mantra, bet ir praktinė strategija, kuri gali turėti didelės įtakos jūsų karjerai. Kai į kliūtis žvelgiate optimistiškai, labiau tikėtina, kad į jas žiūrėsite kaip į galimybes augti, o ne kaip į neįveikiamas kliūtis.

Kiekvieną dieną pradėkite su aiškiu ketinimu. Sutelkite dėmesį į tai, ką galite kontroliuoti, ir atsisakykite to, ko negalite. Apsupkite save palaikančiais kolegomis, kurie jus palaiko ir teikia konstruktyvų grįžtamąjį ryšį. Atminkite, kad negatyvumas gali būti užkrečiamas, todėl kurkite pozityvumą skatinančią aplinką.

Praktikuokite dėkingumą pripažindami savo pasiekimus ir padarytą pažangą, kad ir kokia maža ji būtų. Šis įprotis padeda nukreipti dėmesį nuo to, ko jums trūksta, į tai, ką turite, ir taip skatina jūsų motyvaciją.

Kai pasitaiko nesėkmių – o jų pasitaikys – įvertinkite jas kaip mokymosi patirtį. Priimkite idėją, kad nesėkmė dažnai yra žingsnis į sėkmę. Laikydamiesi pozityvaus požiūrio ne tik padidinsite savo atsparumą, bet ir įkvėpsite aplinkinius. Šis mąstysenos pokytis gali pastūmėti jus į priekį ir atverti naujų galimybių, apie kurias net neįsivaizdavote.