Patarimai, kaip išlaikyti gerą savijautą ir sveikatą kelyje

Kelionės gali būti jaudinanti patirtis, suteikianti naujų vaizdų, kultūrų ir patirčių. Tačiau tarp įspūdžių labai svarbu išsaugoti sveikatą. Išlaikydami gerą savijautą ir sveikatą kelionėse, galėsite mėgautis visomis kelionėmis be ligų ar nuovargio. Pateikiame praktinių patarimų, kaip kelionių metu išsaugoti sveikatą.

  1. Teikite pirmenybę drėkinimui

Vienas iš paprasčiausių, tačiau labiausiai nepastebimų aspektų, kaip išlikti sveikam keliaujant, yra hidratacija. Labai svarbu gerti pakankamai vandens, ypač jei esate šiltesniame klimate arba esate aktyvesni nei įprastai. Nešiokitės daugkartinio naudojimo vandens buteliuką ir pildykite jį visą dieną. Venkite per didelio alkoholio ir kofeino kiekio, nes jie gali jus dehidratuoti.

  1. Rinkitės sveiką maistą

Nors vietinės virtuvės patiekalų išbandymas yra kelionės patirties dalis, svarbu rinktis subalansuotą maistą. Rinkitės patiekalus, į kuriuos įeina daržovės, vaisiai, liesi baltymai ir neskaldyti grūdai. Gatvės maistas gali būti maloni patirtis, tačiau būkite atsargūs dėl higienos ir maisto saugos, kad išvengtumėte skrandžio sutrikimų. Jei abejojate, rinkitės maistą, kuris gaminamas pagal užsakymą ir patiekiamas karštas.

  1. Išlikite aktyvūs

Į kelionės maršrutą įtraukite fizinį aktyvumą. Pažinkite kelionės vietas eidami pėsčiomis arba važiuodami dviračiu – taip ne tik mankštinsitės, bet ir iš arčiau susipažinsite su vietove. Daugelyje miestų siūlomos ekskursijos pėsčiomis, kurios gali būti puikus būdas pamatyti lankytinas vietas ir kartu išlikti aktyviems. Jei jūsų apgyvendinimo vietoje yra sporto salė arba baseinas, pasinaudokite šiais patogumais.

  1. Pakankamai išsimiegokite

Kelionės gali sutrikdyti jūsų miego režimą, tačiau pakankamas poilsis yra labai svarbus jūsų sveikatai. Stenkitės laikytis reguliaraus miego grafiko, net ir keisdami laiko juostas. Su savimi turėkite daiktų, kurie padeda geriau išsimiegoti, pavyzdžiui, kelioninę pagalvę ar akių kaukę. Prieš miegą venkite sunkaus maisto ir stimuliuojančios veiklos.

  1. Laikykitės geros higienos

Gera higiena yra pirmoji apsauga nuo įprastų su kelionėmis susijusių ligų. Reguliariai plaukite rankas, ypač prieš valgį arba apsilankę žmonių gausiai lankomose vietose. Nešiokitės rankų dezinfekavimo priemonę, kai nėra galimybės naudotis muilu ir vandeniu. Būkite atsargūs dėl vandens šaltinių tose vietovėse, kur vandens sauga kelia susirūpinimą; rinkitės į butelius išpilstytą arba išgrynintą vandenį.

  1. Pasiruoškite kelionių sveikatos rinkinį

Susipakuokite pagrindinį sveikatos rinkinį, į kurį įeina tokie daiktai kaip pleistrai, antiseptinės servetėlės, skausmą malšinantys vaistai, vaistai nuo judėjimo ligos ir visi reikalingi receptiniai vaistai. Taip pat apsvarstykite galimybę įtraukti termometrą ir elektrolitų paketus karščiavimo ar dehidratacijos atveju.

  1. Valdykite stresą

Kelionės kartais gali kelti stresą – atidėti skrydžiai, kalbos barjerai ir nepažįstama aplinka. Stresą valdykite planuodami iš anksto, skirdami daugiau laiko kelionei ir taikydami atsipalaidavimo technikas, pavyzdžiui, gilų kvėpavimą ar meditaciją.

  1. Apsaugokite odą

Rūpinkitės savo oda: reguliariai tepkite kremą nuo saulės, dėvėkite skrybėlę ir akinius nuo saulės ir naudokite repelentus nuo vabzdžių tose vietovėse, kur dažnai įkanda vabzdžiai. Tai apsaugos ne tik nuo nudegimų saulėje, bet ir nuo vabzdžių platinamų ligų.

  1. Būkite informuoti apie pavojus sveikatai

Prieš pradėdami keliauti, ištirkite su jūsų kelionės vieta susijusią riziką sveikatai. Tai gali būti skiepai arba atsargumo priemonės nuo vietinių ligų. Patikrinkite patikimų šaltinių, pavyzdžiui, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) arba Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC), kelionių patarimus ir sveikatos rekomendacijas.

  1. Įsiklausykite į savo kūną

Galiausiai būkite atidūs tam, ką jums sako jūsų kūnas. Jei blogai jaučiatės, nespauskite savęs tęsti suplanuotos veiklos. Pailsėkite, būkite hidratuoti ir, jei reikia, kreipkitės į gydytoją.

Apibendrinant galima pasakyti, kad sveikata keliaujant – tai pusiausvyra ir pasiruošimas. Gerai apsirūpindami vandeniu, gerai maitindamiesi, išlikdami aktyvūs ir imdamiesi atsargumo priemonių, galėsite mėgautis kelionėmis ir tuo pat metu išlikti sveiki ir geros savijautos. Atminkite, kad sveikas keliautojas – laimingas keliautojas!